hejruszaj.pl

hejruszaj.pl

Zalety

Zalety

Zalety

Wśród zalet chodzenia z kijkami warto wyszczególnić łatwość wspinania się później po wzgórzach i górach, zwiększenie wytrzymałości, zwłaszcza rąk, poprawę kondycji ogólnej oraz odporności organizmu, zwiększenie stabilności podczas wędrówki z kijkami. Odciążamy także nasze zmęczone stawy i pracują tym samym nasze mięśnie. To świetny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów oraz zrobienie sobie świetnie wymodelowanej sylwetki. To także ciekawa forma rekreacji na świeżym powietrzu, a także alternatywa innych dyscyplin na przykład spacerów, którą można realizować w towarzystwie znajomych czy też biorąc pod uwagę wędrówki samotne, w celu wyciszenia się, zrelaksowania, odprężenia po ciężkim dniu .

Nordic Walking pozwala także na poprawę aktywności ruchowej, stajemy się zwinniejsi, lepsi formą. Jest to sport, który da się uprawiać w dowolnym czasie i miejscu, niezależnie od środków pieniężnych, tego jakim strojem sportowym dysponujemy a także jakie konkretnie są nasze zdolności wytrzymałościowe. Nie zapominajmy także o uniwersalności wiążącej się z tym sportem. Przede wszystkim mogą go uprawiać wszyscy, niezależnie od wagi ciała, wieku, kondycji. Nordic Walking pozwala także na obniżenie poziomu wartości tłuszczowej krwi oraz LDL a także zwiększenie mobilności odcinka kręgosłupa oraz zmniejszenie i złagodzenie napięć mięśniowych. Co więcej taki równy marsz pozwala też na odciążenie aparatu ruchowego o praktycznie kilkadziesiąt procent, co przekłada się na poprawę stanu stawów.

Jest to dlatego bardzo dobra alternatywa wobec innych dyscyplin sportowych zwłaszcza dla ludzi z kontuzjami, z problemami z krążeniem, czy też osób starszych wiekowo, które na inne bardziej wymagające dyscypliny sportowe pozwolić sobie nie mogą.

Artykuł dzięki: